کسب و کار اینترنتی : ما در این مقاله قصد داریم کسب و کار اینترنتی را به شما توضیح دهم و بعد ایده های مختلفی را معرفی کنم. مطمئن باشید که یک کسب و کار اینترنتی حتی بدون سرمایه اولیه می تواند موفقیت مالی بالایی را برای شما داشته باشد. چرا که هزاران نفر در این راه به موفقیت های بالایی رسیده اند. پس با تیم وب اکسو همراه باشید تا راه اندازی کسب و کار اینترنتی را آموزش ببینید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

اگر فردی در فضای اینترنت یک کسب و کار اینترنتی برای خود راه اندازی کند و آن را گسترش دهد دارای یک کسب و کار اینترنتی است. که اکثر این کسب و کار ها می تواند خانگی باشد و یا به عنوان شغل دوم کار شود.

در دنیای اینترنت کسب و کار های زیادی راه اندازی شده و در حال توسعه و گسترش است و دائما در حال اضافه شدن کسب و کار های جدید است. شما هم می توانید کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی کنید ولی باید راه و چاه کسب و کار اینترنتی را یاد بگیرید.

کسب و کار اینترنتی فقط این نیست که شما محصولی داشته باشید که برای خودتان باشد و آن را بفروشید خیر! خیلی از کسب و کار ها هستند که از بازاریابی و فروش یک محصول دیگر درآمد های بالایی به دست می آورند دقیقا مثل یک مغازه واقعی که محصول خودش تولید نمی کند ولی بازاریابی و فروش آن محصول را برعهده دارد.

امروزه تعداد زیادی از سایت های ایرانی که شاید شما بشناسید هم از همین روش درآمد میلیونی خودشان را دارند.

امروزه با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی شما می توانید در یک شبکه اجتماعی پرطرفدار هم کسب و کارتان را شروع کنید ولی با توجه به این که سرمایه اولیه زیادی که می خواهد تا شما دیده شوید این کار را کاملا رد می کنم چون یک وب سایت بدون سرمایه اولیه زیادی تنها با مدیریت وبسایت و بهینه سازی آن راحت تر و قوی تر در دنیای اینترنت دیده شوید. در ادامه در مورد کسب و کار های شبکه اجتماعی بیشتر صحبت می کنم با ما همراه باشید.

بیل گیتس در مورد کسب و کار اینترنتی

انواع کسب و کار اینترنتی:

کسب و کار اینترنتی شامل سه دسته بندی کلی است که آن را برای شما ارائه می دهیم.

1- فروش محصول

امروزه افراد مایل هستند محصولات خود را به صورت آنلاین سفارش دهند تا دیگر در ترافیک به مغازه نروند و در وقت و هزینه صرفه جویی کنند. آمار های سرچ ایران در گوگل نشان می دهد روزانه سرچ زیادی مربوط به خرید لوازم و محصولات مختلف است و این فرصتی برای شماست تا خود را به مشتریان سراسر کشور معرفی کنید.

در این مدل کسب و کار اینترنتی محصول مورد نظرتان را به صورت مستقیم یا واسطه ای شروع به فروختن می کنید. البته این نکته را توجه داشته باشید که کسب و کار اینترنتی مانند همه ی کسب و کار ها راه و چاهی دارد و نیاز به دانشی در این زمینه دارد که شما باید قبل از راه اندازی آن را به دست آورید تا در کارتان شکست نخورید و به درآمد های باور نکردنی این کسب و کار برسید.

1- روش مستقیم

شما در این روش محصول خودتان را می فروشید. به طور مثال لباس تولید می کنید یا تابلو فرش تولید می کنید ، می توانید محصولات را با دانش کسب و کار اینترنتی که دارید بفروشید و با پیک به مشتریان تحویل دهید. یا حتی کار های دستی و تزئینی که این روز ها طرفداران بسیاری دارد هم از همین طریق می توان فروخت.

2- روش واسطه ای

در این روش نیاز نیست محصولی تولید کنید و فقط به صورت واسطه ای محصولات مختلف را می فروشید مانند مغازه هایی که وجود دارند آن ها محصول تولید نمی کنند ولی آن هارا به فروش می رسانند و کسب درآمد بالایی دارند. بسیاری از وب سایت های بزرگ ایرانی دقیقا همین کار را می کنند. برای شروع حتی لازم نیست انبار داشته باشید و می توانید بعد هر سفارش توسط مشتری محصول را از تولید کننده خریداری کنید و به مشتری خودتان ارسال کنید.

و اما اگر شما مغازه دار اجناس مختلف هستید شما موقعیت بسیار خوبی دارید تا به غیر از مغازه که مخاطب هدف آن فقط آن منطقه است ، با یک سایت فروشگاهی در موضوع مغازه ی خودتان مخاطب هدفتان را کل کشور کنید و معلوم هست کدام یک فروش بیشتری دارد.

2- فروش خدمات

این مدل کسب و کار اینترنتی به صورت مستقیم یا واسطه ای به مشتریان خدمات ارائه می دهد مثلا شرکت های هاست و دامنه این خدمات را به صورت مستقیم یا واسطه ای از شرکت های دیگر به مشتریان ارائه می دهد.

3- فروش محتوا

این مدل را می توان به عنوان مدل برتر و راحتتر انتخاب کرد چرا که اکثرا هزینه اولیه کمی دارد و می توانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم کسب درآمد کنید.

1- روش مستقیم

در این روش شما محصولات آموزشی که مشتریان دنبال آن باشند را در سایتتون قرار می دهید و با دانشی که از کسب و کار اینترنتی دارید محصولات شما بفروش می رود.

2- روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم شما فقط تولید محتوا می کنید و از طریق ترافیک بازدیدکنندگانی که در روز به سایتتان می آیند درآمد بالایی را به دست بیاورید که نمونه های این سایت ها بسیار زیاد در ایران وجود دارد.

اگر شما هم دنبال کسب و کاری با هزینه اولیه کم هستید روش فروش محتوا مخصوصا روش غیر مستقیم آن مناسب شما برای یک درآمد بسیار بالا است . البته توجه داشته باشید که باید دانش وسیعی هم در زمینه کسب و کار اینترنتی و مسائل زیرشاخه آن داشته باشید وگرنه امکان شکست شما بالا است.

مقاله جالب کسب درآمد از اینترنت در خواب حقیقت دارد؟ هم در سایت ما می توانید مطالعه کنید.

چرا کسب‌ و کار اینترنتی؟

نمایشگر ویدیو
00:00
05:25

برخلاف تصور خیلی ها کسب و کار اینترنتی یک کار دشوار و سختی است که هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد اما کار اینترنتی بسیار ساده ای است که هر فردی با کسب دانش در این زمینه به راحتی می تواند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کند و سود بالایی به دست آورد و در نظر داشته باشید که با کار کم روزانه و خانگی که حتی به عنوان شغل دوم و پر درآمد می توان آن را داشت.

برخلاف تصور عده ای دیگر که می گویند کار اینترنتی درآمد آنچنانی ندارد ، اتفاقا کسب و کار اینترنتی در هر سه مدلی که بالا توضیح آن را خواندید می تواند درآمد های چند صد میلیونی به دست آورد که نمونه های هر کدام در وب ایران به خوبی دیده می شود.

کسب و کار اینترنتی در منزل

کسب و کار اینترنتی در خانه

کسب و کار اینترنتی خوبی بزرگی که دارد این است که نیاز نیست در ابتدا دفتر یا شرکت داشته باشید تمام کسب و کار های بزرگ اینترنتی را می توان از منزل خود شروع کنید و در آینده با درآمد سایت شرکت یا دفتر مورد نیاز تهیه کنید.

با توجه به مدل هایی که بالا توضیح داده شده اگر شما خودتان تولید کننده محصول نیستید با وقت کمی که روزانه یا هفتگی می گذارید بستگی به مدلی که انتخاب می کنید می توانید بعد مدتی درآمد میلیونی را آغاز کنید. اما باید کاملا به کسب و کار اینترنتی مسلط باشید چرا که هیچ کاری وجود ندارد که شما بدون آموزش دیدن کسب درآمد میلیونی داشته باشید. وب اکسو اینجا هست تا به شما در این زمینه کمک کند.

می توانید مقاله کسب و کار اینترنتی خانگی را در این موضوع مطالعه بفرمایید.

چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

در این عنوان می خوایم به شما آموزش بدیم که چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. در این مقاله سعی شده توضیح داده بشه که چگونه با سرمایه اولیه کم کار خود را راه اندازی کنید .

1- شناسایی توانایی های فردی

قدم اول کسب و کار اینترنتی

در ابتدا باید توانایی های خود را در زمینه های مختلف پیدا کنید و اگر توانایی خاصی ندارید یا توانایی که دارید نیاز به سرمایه اولیه بالایی دارد که نمی توانید هزینه کنید هیچ مشکلی نیست و می توانید مدیریت وبسایت مخصوصا مدل فروش محتوا که در ادامه بیشتر توضیح میدم را استفاده کنید.چرا می گوییم در زمینه ای که توانایی دارید کار کنید؟چون در ادامه راه آن کار کسب و کار شما می شود و باید آن کار را تا حد کاملی بلد باشید

به طور مثال اگر شما نقاش هستید می توانید تابلو های خود را بفروشید یا اگر توانایی های کوچک تر را مثال بزنیم اگر شما فن بیان خوبی دارید یا می توانید خوب بنویسید یک توانایی خوب برای مدیریت وب سایت به شمار می آید.

خب اگر شما توانایی خاصی در خودتان پیدا نکردید می توانید مدیریت سایت یا همان مدل فروش محتوا را انتخاب کنید چرا که کار ساده و پر درآمدی است. کافی هست شما توانایی و دانشتان را با آموزش دیدن کسب و کار اینترنتی بالا ببرید و سایت خود را راه اندازی کنید.

منبع مطلب